چهار شنبه, ۱۴ آبان,۱۳۹۹

کنترل قند خون دیابتی ها با روش های تشخیصی و درمانی

برنامه ای برای کاربرد پزشکان؛

کنترل قند خون دیابتی ها با روش های تشخیصی و درمانی

کنترل قند خون دیابتی ها با روش های تشخیصی و درمانی

برنامه کاربردی برای بهبود و تسریع در تشخیص و درمان دریابت به کمک پزشکان می آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیابت از بیماری‌های مزمن نسبتاً شایع در جهان و در حال رشد فزاینده‌ای است. طی دهه‌های اخیر، مطالعات همه گیر شناختی (اپیدمیولوژیک) متعددی درباره شیوع دیابت نوع ۲ در ایران انجام شده است که بر پایه آنها جمعیت دیابتی‌های ایران بیش از ۵ میلیون نفر برآورد شده است.

این آمار بیانگر این است که باید اقدام سریع و مؤثری برای تشخیص و درمان بیماری دیابت انجام داد و خصوصاً پزشکان داخلی و عمومی که خط اول سیستم درمانی کشور هستند، باید از اصول درمان دیابت بر اساس دستورالعمل‌های معتبر بین‌المللی آگاه باشند.

برنامه Diabetes Journey به عنوان یک راه ساده و کاربردی و با بالاترین درجه اعتبار علمی و طبق دستورالعمل‌های معتبر جهانی که در سال ۲۰۲۰ مجدداً به روز شده است، برای کمک به درمان بیماران دیابتی نوع ۲ بالای ۱۸ سال به پزشکان پیشنهاد شده است.

این برنامه با دریافت معیارهای تشخیصی دیابت مانند قند خون (ناشتا، بعد از غذا و سه ماهه)، محاسبه میزان عملکرد کلیه‌ها با معیار EGFR و همچنین در نظر گرفتن بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی عروقی، چاقی، ریسک بالای بیماری‌های احتقانی قلب و ریسک بالای افت قند خون به پزشک کمک می‌کند تا درمان مناسبی منطبق بر آخرین پروتکل‌های ۲۰۲۰ انجمن دیابت آمریکا برای بیمار تجویز کند.

این برنامه تأیید شده توسط انجمن غدد ایران به صورت رایگان بر روی تمامی ابزارها اعم از موبایل و رایانه قابل استفاده بوده و بر اساس داروهای موجود در ایران به روز رسانی شده است که البته تمام گروه‌های دارویی درمان دیابت بر اساس نام ژنریک در برنامه وجود دارند.

ساز و کار نخستین اپلیکیشن پزشک محور تشخیص و درمان دیابت نوع ۲ در افراد بالغ به این شکل است که به پزشک در بررسی اثرگذاری درمان فعلی بیمار کمک کرده و چنانچه نیاز به تغییر داشته باشد امکان تغییر را برای پزشک فراهم می‌آورد و با توجه به حساسیت بیمار به داروهای دیابتی، بهترین درمان را با تمرکز بر آخرین دستورالعمل‌های درمان دیابت و داروهای موجود در ایران به پزشک پیشنهاد می‌دهد.

از آنجایی که این برنامه برای پزشکان طراحی شده است برای استفاده از برنامه وارد کردن نام، نام خانوادگی و شماره نظام پزشکی الزامی است و این اطلاعات فقط برای ثبت نام در برنامه است و با هیچ سازمان و نهادی به اشتراک گذاشته نخواهد شد. این برنامه برای تسهیل و تسریع در تصمیم‌گیری، تشخیص و درمان دیابت یک اپلیکیشن مفید صرفاً برای پزشکان است که می‌توانند این برنامه را برای استفاده بر روی رایانه از نشانی http://diabetesjourney.care دریافت کنند.

کد خبر 5063638
ثبت نظر